Pająki w miasto

ŻyWa Pracownia zaprasza na akcję PAJĄKI W MIASTO… czyli bożonarodzeniowe rękoczyny zaangażowane społecznie.

W ostatni weekend przed świętami wraz ze wszystkimi chętnymi wykonywać będziemy pająkowe konstrukcje nawiązujące formą do ludowych pająków – ażurowych graniastosłupów robionych tradycyjnie ze słomy żytniej. Plenerowe instalacje przygotowane zostaną ze współczesnych materiałów – rurek polipropylenowych o różnej średnicy i długości oraz słomek łączonych sznurkami i drutami.

Wykonane konstrukcje rozwiesimy wspólnie w Niecodziennym Ogrodzie Zabaw przy ul. Piekarskiej, w ogrodzie społecznym Poziomkowa Polana przy ul. Przedwiośnie oraz innych przestrzeniach Krakowa.

Pająki wiązać będziemy: w sobotę 19.12 w godz. 10-18 w ŻyWej Pracowni przy ul. Lwowskiej 30 i niedzielę 20.12 w godz. 11-14 w siedzibie Muzeum Etnograficznego w Krakowie przy Placu Wolnica (w Muzeum dodatkowo wykonywać będziemy łańcuchy i pająki z fasoli!!!) Niedzielnym popołudniem wyruszymy w Kraków, by ożywić bożonarodzeniowo nasze miasto.

Wstęp oczywiście WOLNY! Plastikowe rurki do napojów w kolorach wszelakich mile widziane. 😉

pająki w miasto

Akcja PAJĄKI W MIASTO odbywa się w ramach projektu ‪#‎ŻyweMiasto‬ – cyklu wydarzeń kulturalno-społeczno-ekologicznych organizowanych przez krakowski kolektyw Żywa Pracownia.

ps. na zdjęciu pająkowa etnoinstalacja wykonana latem tego roku z dzieciakami z Gorzowa Wlkp. w ramach akcji Jazda Coolturalna.