Warsztaty szycia upcyklingowych krakusek

Co ma płaszcz do rogatywki? I czy każda krakuska musi być czerwona? Przyjdź do ŻyWej 27 października i przekonaj się sam!

W ostatnią sobotę października zapraszamy do pracowni na warsztaty projektowania i szycia czapek rogatywek inspirowanych formą tradycyjnych czerwono-czarnych krakusek. Do działań wykorzystamy materiały upcyklingowe – stare płaszcze, z których wykroimy i uszyjemy czapki w wersji zarówno dla Panów, jak i dla Pań. Nasze pracowniane, uszyte z płaszcza w kolorze zielonym, cieszą się powodzeniem u całego naszego zespołu – bez względu na wiek, płeć i gust! 😉

Jeśli więc na dnie Twojej szafy leży twój ukochany, nie używany już od dawna płaszcz przynieś go ze sobą i nadaj mu nowe, czapkowe życie! W pracowni czekać również będą na przeszycie na rogatywki zgromadzone przez nas różnokolorowe płaszcze.

Warsztaty odbywają się w godzinach 13.00-18.00. Na spotkanie zapraszamy osoby dorosłe. Wstęp bezpłatny.

Spotkanie prowadzić będą rzemieślnicy i instruktorzy rękodzieła z ŻyWej Pracowni wraz z zaangażowanymi w projekt osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym.

Chcesz się zgłosić? Wypełnij formularz: http://bit.ly/upcykling
Ilość miejsc bardzo ograniczona. O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu “Rzecz o krakusce – warsztaty o strojach krakowskich dla Krakowiaków i Krakowianek” współfinansowanego ze środków Budżetu Miasta Krakowa. Organizatorami wydarzenia są Fundacja Od Kultury i ŻyWa Pracownia, partneruje mu inicjatywa społeczna Zupa na Plantach.

#rzeczokrakusce #żywazawszeżywa #ożywiamyrzemiosło