Warsztaty dla dorosłych

UWAGA, letnią porą zachodzą w ŻyWej małe zmiany…
WAKACYJNY HARMONOGRAM ZNAJDZIECIE TUTAJ…


Wieczorami zapraszamy do ŻyWej Pracowni na cykliczne warsztaty dla dorosłych z różnych technik tradycyjnego i współczesnego rzemiosła z elementami etno-designu i art-recyklingu.

Podczas spotkań można dowiedzieć się m.in. jak wyplatać kosze z wikliny, lepić misy z gliny, szyć ze słomy, robić biżuterię z filcu, motać tradycyjne słowiańskie lalki i jak twórczo wykorzystać gazety.

Warsztaty w ŻyWej Pracowni prowadzą instruktorzy rękodzieła artystycznego,  rzemieślnicy, absolwenci Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej oraz zaproszeni goście – twórcy związani z ŻyWą Pracownią i Szlakiem Rzemiosła.

Od października 2015 zapraszamy do nowej siedziby na terenie dawnej Fabryki Cukrów i Czekolady Kryształ przy ul. Lwowskiej 30.


CERAMIKA
wtorki, piątki, 19.00-21.00 i soboty, 13.00-16.00

1891590_747770415242803_1559672917_oZajęcia skierowane są zarówno do osób, które jeszcze nie miały okazji pracować z gliną jak i tych, które pragną pogłębiać swoje umiejętności. Każde warsztaty to okazja do poznawania krok po kroku tajników pracy z gliną – różnorodnych technik modelowania gliny (z wałeczków, płatów i kuli), rzeźby w glinie oraz zdobienia ceramiki szkliwami, angobami, tlenkami i farbami. Warsztaty odbywają się na zasadzie otwartej pracowni. Można przyjść na godzinę, dwie lub trzy – według uznania 😉


PLECIONKARSTWO
środy, 19.00-21.00 i soboty, 16.00-18.00

526403_552038204816026_434541506_nSpotkania łączące w sobie elementy plecionkarstwa, tkactwa, stolarstwa i elementów żywej architektury z wierzby. Podczas warsztatów poznawać można różnorodne sploty i techniki plecionkarskie. Oprócz najpospolitszego w Polsce materiału do wyplatania – wikliny na zajęciach pracujemy z różnymi surowcami plecionkarskimi i testujemy wszystko, czym da się przeplatać m.in. : brzozę, słomę, trawę, sitowie, dereń, pnącza, siano, rattan, wełnę, gazety, kable, druty, sznurki i tkaniny…


RZEMIOSŁO I ETNODESIGN
trzecie czwartki miesiąca, godz. 19.00-21.00

haft na aksamicieNa spotkaniach dowiedzieć się można czym jest etnodizajn i jak czerpać inspirację do twórczych działań w tradycyjnej kulturze i sztuce ludowej. Każde warsztaty to „ożywianie” innego rzemiosła, zwyczaju lub symbolu i spotkanie z żywą kulturą małopolski. Na podstawie tradycyjnych technik i motywów, wykorzystując do działań dawne i współczesne materiały, uczestnicy warsztatów projektują i wykonują prace związane z tematem spotkania stając się na moment zabawkarzami, grafikami, projektantami ubioru, wikliniarzami, malarzami czy konstruktorami.


Udział w warsztatach jest odpłatny:
– warsztaty dla dorosłych/otwarta pracownia rzemiosła
30 zł – 1 godz, 20 zł – każda kolejna rozpoczęta godzina

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na warsztaty obowiązują ZAPISY: e-mail: warsztaty@zywapracownia.pl lub tel. 508237287


WARSZTATY DLA GRUP
ŻyWa Pracownia organizuje w ramach projektu Szkoła Żywego Rzemiosła warsztaty dla grup zorganizowanych . W ramach spotkań pod okiem instruktorów – rzemieślników, artystów i twórców związanych ze Szlakiem Tradycyjnego Rzemiosła poznawać można różnorodne dziedziny dawnego i współczesnego rzemiosła i sztuki, takie jak: plecionkarstwo, ceramika, zabawkarstwo, koronczarstwo, zdobienie drewna i tkanin, grafika, bibułkarstwo, filcowanie, hafciarstwo, tkactwo, wycinankarstwo, czy malarstwo… Warsztaty po wcześniejszym uzgodnieniu terminu. Więcej o warsztatach dla grup zorganizowanych…

Zajęcia odbywają się w siedzibie ŻyWej Pracowni na krakowskim Podgórzu (Celnej 5), w szkołach, przedszkolach, instytucjach kultury, siedzibach firm oraz w ramach wydarzeń społeczno-kulturalnych oraz działań edukacyjnych na terenie całej Polski.

W przypadku warsztatów dla grup zorganizowanych warunki współpracy ustalane indywidualnie (magda@zywapracownia.pl)

Zapisz

Zapisz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress