ETNOpiknik MECHANICZNA POZIOMKA NA LUDOWO

W najbliższy weekend 27-28 września Żywa Pracownia i Stowarzyszenie Obywatel Mama zapraszają wszystkich mieszkańców Krakowa na etno-piknik MECHANICZNA POZIOMKA NA LUDOWO – inaugurację serii wydarzeń społeczno-kulturalno-edukacyjnych w ramach projektu Jesień na Poziomkowej Polanie.

Impreza odbywać się będzie w części dawnego sadu (11 arów)
u zbiegu ul. Przedwiośnie i Spiskiej na Starym Podgórzu, którą dzięki rozpoczętej prawie 2 lata temu inicjatywie społecznej Akcja Poziomka udało się obronić przed zabudową. W miejscu tym, dzięki staraniom okolicznych mieszkańców i wolontariuszy z całego Krakowa, powstaje ogród społeczny z plenerową przestrzenią działań twórczych – Poziomkowa Polana

W pierwszy weekend jesieni na polanie pojawią się koce piknikowe
i grille, na drzewach zawisną hamaki i upcyklingowe huśtawki z palet… w ruch pójdą piły, młotki, szpadle, grabie i sekatory. Przez dwa dni chcemy w ramach jesiennych porządków oczyścić wspólnymi siłami jak największą cześć terenu, zawalczyć z gruzem i chwastami. Będziemy sadzić cebulki wiosennych kwiatów i przesadzać poziomki z terenu sadu, na którym mają powstać niebawem nowe zabudowania

ETNOpiknik MECHANICZNA POZIOMKA na ludowo 27_28 wrześniaNa POZIOMKOWEJ POLANIE wybudujemy scenę, na której pojawią się:
Cicho Sza Bajki z animacjami
i Bajką o Smoku, Kobyle i Lisie (sobota, godz. 14.30)
Kapela na Krzywych Dźwiękach z potupajką i projektem Mały Kolberg (sobota, godz. 16.00)
– Agnieszka Banaś z projektem Na zachód od Kielc (niedziela, godz. 17.00)

 

Gośćmi specjalnym imprezy, którzy wystąpią w sobotę o godz. 17.00 będą: Joanna Słowińska (śpiew, skrzypce), Jan Słowiński (altówka), Stanisław Słowiński (skrzypce) i Justyn Małodobry (kontrabas).

Przez cały czas trwania imprezy (sobota, niedziela, godz. 12.00- 19.00) czekać na Was będą:
– Warsztaty budowy eko-mebli miejskich – huśtawek i koszy
– Warsztaty wyplatania z wikliny kwiatów do poziomkowego ogrodu
– ETNOinstalacja HAFTY na drzewach – wspólne haftowanie wielkoprzestrzennej tkaniny w motywy kwiatowe ze strojów krakowskich (Szlak Tradycyjnego Rzemiosła)
– Wystawa Historia Poziomkowej Polany
– Etno-kolorowanki dla najmłodszych
– Jesienna wymiana przetworów
– Gra terenowa
– Poziomkowa foto-ścianka

W niedzielę o godz. 14.00 zjawią się dziewczyny z Grupa Kreatywna – Przestrzeń Spotkania z warsztatami wykonywania glinianych dzwonków na drzewa pt. “Co ma wisieć- nie utonie- drzewo w nowej odsłonie”.

WSTĘP na wszystkie wydarzenia WOLNY 🙂

Projekt Jesień na Poziomkowej Polanie dofinansowany z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Małopolska Lokalnie.

Wszystkich chcących zaangażować się aktywnie w działania na Poziomkowej Polanie prosimy o kontakt z koordynatorkami akcji: Justyną Krawczyk ze Stowarzyszenia Obywatel Mama (justyna.krawczyk@interia.pl) lub Magdą Żyłką z ŻyWej Pracowni (magda@zywapracownia.pl).