Kwiecień plecień, więc wyplataj!

Sekatory, łopaty i motyki w dłoń ? wspólnie ożywmy i zaplećmy kolejny fragment ogrodu społecznego na krakowskim Podgórzu!

W kwietniowe niedziele i poniedziałki zapraszamy do ogrodu Poziomkowa Polana (u zbiegu ul. Spiskiej i Przedwiośnie) na plenerową akcję „KWIECIEŃ PLECIEŃ WIĘC WYPLATAJ” w ramach ekologiczno-społecznej inicjatywy Miejskie ogrodnictwo na Poziomie.

Poznając podstawowe sploty i techniki plecionkarskie, pod okiem wikliniarzy i architektów krajobrazu z ŻyWej Pracowni, będzie można wziąć udział we wspólnym wyplataniu wierzbowych elementów zagospodarowania terenu – ogrodzeń wydzielających ogród od sąsiadującej z nim ulicy, wiklinowych obwódek kwiatowych rabat oraz płotków – ścian podwyższonych grządek ziołowo-owocowo-warzywnych

Oprócz zmagań z wikliną na uczestników akcji czekać będą sadzonki i nasiona kwiatów, owoców, ziół i warzyw, które posadzone zostaną w ożywianym wspólnie ogrodzie. Zachęcamy wszystkich do przyniesienia sadzonek lub nasion swoich ulubionych roślin i zostawienia „kawałka siebie” w tworzonym wspólnie przez mieszkańców i dla mieszkańców wiklinowo-kwiatowym ogrodzie:)

Do ekipy wyplatająco-sadzącej i współpracy przy tworzeniu wiklinowo-kwiatowo-warzywno-owocowej części ogrodu zapraszamy wszystkich, bez względu ma wiek i doświadczenie, chcących spróbować własnych sił w działaniach ogrodniczych i pracy z niesamowitym materiałem, jakim jest wiklina.

Działamy w każdą bezdeszczową niedzielę i poniedziałek kwietnia.
NIEDZIELE (12.04, 19.04 i 26.04), w godz. 12.00-18.00
PONIEDZIAŁKI (13.04, 20.04 i 27.04), w godz. 15.00-18.00
Wydarzenia w ogrodzie Poziomkowa Polana realizowane przez ŻyWą Pracownią, przyjaciół i wolontariuszy z całego Krakowa ze środków własnych. Materiał do budowania elementów żywej architektury w naszym ogrodzie pozyskujemy dzięki współpracy z Uniwersytetem Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, z doświadczalnej plantacji wierzby energetycznej Wydziału Inżynierii Produkcji i Energetyki.

Działania ogrodu wspierają: Stowarzyszenie Obywatel Mama, Szlak Tradycyjnego Rzemiosła, Stowarzyszenie Ptaki Polskie, Manufaktura rowerowa cargo-bikes.pl, Fundacja Aeris Futuro Fundacja NADwyraz, Malinova, Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”, Fundacja Biuro Inicjatyw Obywatelskich, Stowarzyszenie Rozstaje U zbiegu kultur oraz portale Kids in Kraków, CzasDzieci.pl, zielonewydarzenia.pl

Informacje o wydarzeniach na Poziomkowej Polanie znaleźć można na stronach www.facebook.com/poziomkowapolana i www.zywapracownia.pl

Wszystkich chcących się zaangażować w świetną inicjatywę współtworzenia miejskiego ogrodu społecznego prosimy o kontakt z poziomkową koordynatorką poziomka@zywapracownia.