Miejskie ogrodnictwo na POZIOMIE

W każdy poniedziałek od września do listopada (o ile pogoda na to pozwoli) w godz. 17.00 – 20.00 Kolektyw ŻyWa Pracownia i Stowarzyszenie Obywatel Mama zapraszają mieszkańców Podgórza i całego Krakowa na plenerowe warsztaty pt. MIEJSKIE OGRODNICTWO NA POZIOMIE i działania w tworzonym ogrodzie społecznym Poziomkowa Polana na rogu ul. Przedwiośnie i ul. Spiskiej na krakowskim Podgórzu.

miejskie ogrodnictwo na POZIOMIE

Co się będzie działo w poniedziałki na Poziomkowej Polanie?
– pikniki i grilliki na Poziomie
– prace ogrodnicze
– czyszczenie terenu
– walka z gruzem
– pielenie chwastów
– warsztaty twórcze
– pielęgnacja trawnika
– budowa eko-mebli miejskich: huśtawki, siedziska, karmniki, kosz na śmieci, kompostownik…
– sadzenie kwiatów, owoców, warzyw i ziół
– wiklinowe instalacje przestrzenne

Co poza tym na POZIOMIE?
– MECHANICZNA POZIOMKA NA LUDOWO (27-28 września) – etno-piknik połączony z jesiennymi porządkami na polanie, budowaniem huśtawek, robieniem wielkiej instalacji z haftami na drzewach, warsztatami dla dzieci i dorosłych, wymianą przetworów, czytaniem bajek Kolberga i folkową potańcówką.
– DZIADY NA POLANIE (26 października) – plenerowe czytanie II części Dziadów Adama Mickiewicza
– Warsztaty majsterkowe, street-artu i land-artu dla dzieci i młodzieży z okolicznych przedszkoli, szkół i liceum.

Chcesz się zaangażować w działania na Poziomkowej Polanie? Skontaktuj się z koordynatorkami akcji: Magdą z ŻyWej Pracowni: magda@zywapracownia.pl lub Justyną ze Stowarzyszenia Obywatel Mama justyna.krawczyk@interia.pl

Wydarzenia związane ze wspólnym tworzeniem przez mieszkańców, wolontariuszy i specjalistów ogrodu społecznego z plenerową przestrzenią działań twórczych na krakowskim Podgórzu odbywają się w ramach projektu Jesień na Poziomkowej Polanie dofinansowanego z projektu FIO Małopolska Lokalnie.