O nas

ŻyWa Pracownia to zaangażowana społecznie, interdyscyplinarna pracownia rzemiosł, designu, architektury i miejskiego ogrodnictwa.

W swojej pracy łączymy naturę i kulturę – szukając źródeł i korzeni tej drugiej. Prowadzimy działania edukacyjne, artystyczne i kulturalne, organizujemy wystawy, spotkania i koncerty. Wspieramy wszelkiego rodzaju działalność społeczno-kulturalną z naciskiem na inicjatywy lokalne. Naszą specjalnością są warsztaty rzemieślnicze i twórcze działania z zakresu edukacji regionalnej, kulturowej, przyrodniczej i ekologicznej. Spotkać nas możecie podczas wydarzeń kulturalnych i artystycznych w całej Polsce.

Projektujemy i wykonujemy m.in. elementy wyposażenia wnętrz, naturalne przestrzenie dla dzieci, mobilne machiny, instalacje plenerowe, rowery towarowe o specjalnych funkcjach, miejskie ogrody, elementy żywej architektury z wikliny i scenografie teatralne.

Jako zapaleni miejscy aktywiści, przyrodnicy,  rzemieślnicy, architekci i edukatorzy uwielbiamy ingerencje w tkankę miasta i projektowanie społeczne.

Współpracujemy z organizacjami pozarządowymi, instytucjami kultury, placówkami oświatowymi i terapeutycznymi, samorządami, biznesem i lokalną społecznością. Działamy na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym – dzieci ulicy, seniorów, ubogich, niepełnosprawnych, uchodźców i  bezdomnych (nasza pracownia jest domem inicjatywy Zupa na Plantach i Mobilnej Biblioteki dla Bezdomnych).

 

KONTAKT:
e-mail: warsztaty@zywapracownia.pl
tel. 508237287