Poziomkowi wolontariusze poszukiwani

Krakowianki i Krakowianie, Podgórzanki i Podgórzanie… miejscy ogrodnicy, lokalni aktywiści i animatorzy, wszyscy uwielbiający grzebanie w ziemi, świetną zabawę, mali i duzi pasjonaci przebywania na świeżym powietrzu, huśtania się na huśtawkach i wspólnego czynienia dobra!

Kolektyw ŻyWa Pracownia – grupa rzemieślników, artystów, instruktorów rękodzieła artystycznego, architektów krajobrazu, muzyków, arteterapeutów oraz lekarki i mechanizatora rolnictwa angażująca się wspólnie w działania kulturalno-społeczno-edukacyjne na styku sztuki, tradycyjnego rzemiosła, designu, architektury i miejskiego ogrodnictwa poszukują wolontariuszy chętnych do zajęcia rączek szeroko pojętymi ekologiczno-społecznymi działaniami na Poziomkowej Polanie – wyjątkowym miejscu znajdującym się w samym sercu Starego Podgórza.

Czym jest Poziomkowa Polana?

Od ponad dwóch lat, u zbiegu ulic Spiskiej i Przedwiośnie, na 11 arach uratowanego przed zabudową skrawku dawnego sadu powstaje tworzony przez mieszkańców i wolontariuszy z całego Krakowa magiczny ogród społeczny, będący przestrzenią społeczno–kulturalnych wydarzeń – warsztatów, wystaw i koncertów, miejscem sąsiedzkich pikników i nieformalnym centrum edukacji ekologicznej. Rosną tam stare wierzby, piękna jabłoń i krzewy owocowe. Klimat miejsca tworzy wykonane przez ekipę wolontariuszy wraz z zespołem architektów krajobrazu i plecionkarzy z ŻyWej Pracowni wierzbowe zagospodarowanie terenu – wiklinowe grządki podwyższone pełne pomidorów, pietruchy, dyni, melisy, cukinii, poziomek i innych smakowitości, zielone ławki, patykowe kosze na śmieci i wielka, żywa altana będąca sercem ogrodu.

Dlaczego Poziomka?

Poziomkowa Polana to cudowne i tworzone z pasją zaciszne miejsce, gdzie każdy miłośnik kreatywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu znajdzie coś dla siebie! Chcemy, aby ten niezwykły skrawek zieleni ożył na dobre i mógł służyć wszystkim mieszkańcom Krakowa. Poziomkowa Polana przyjmie kazdy ogrom miłości, jeśli więc lubicie grzebać w ziemi, wykonywać różnorakie prace ogrodowe, macie za dużo energii i nie wiecie jak ją spożytkować, lubicie brać udział w szalonych projektach lub po prostu chcecie pomóc w opiece nad ogrodem – czekamy na Was!

Co robią poziomkowi wolontariusze?

• Współorganizują, koordynują i wykonują wszelakie prace ogrodowe – budują ławki, pielą grządki, sadzą kwiatki, podlewają i dbają o wszystkie roślinki!
• Biorą udział i współtworzą wydarzenia organizowane w ogrodzie – warsztaty, wystawy, koncerty…
• Włączają się w działania dokumentujące i promujące życie ogrodu, współpracę z mediami i organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury i poszukiwania partnerów chcących wesprzeć działania ogrodu
• Zbierają doświadczenie w pisaniu wniosków konkursowych i realizacji projektów społeczno-kulturalno-ekologicznych
• Piknikują, grillują, leżą na kocach i hamakach, huśtają się na huśtawkach i i odpoczywają w cieniu drzew Poziomkowej Polany.
• Udzielają kreatywno – twórczego wsparcia i dostarczają pomysłów na rozwój działań na Poziomce

Docenimy każdą, nawet najmniejszą pomoc! Dla potrzebujących papierów wystawiamy zaświadczenia o współpracy wolontariackiej. Przybywajcie zatem i działajcie na Poziomce! Satysfakcja gwarantowana

Kontakt do koordynującej działania w ogrodzie ŻyWej Pracowni:
tel. 508237287 (Magda), 501401740 (Adam)
e-mail: poziomka@zywapracownia.pl
www.facebook.com/poziomkowapolana
www.zywapracownia.pl/poziomkowapolana