Zrób se krakuskę! Maraton szycia czapek krakowskich

Krakusi! Macie już swoją krakuski? I czy jesteście już gotowi na świętowanie 100-lecia odzyskania niepodległości? Jeśli nie – już w najbliższy weekend macie doskonałą okazję by to zmienić!
 
W sobotę 10 listopada Fundacja Od Kultury, ŻyWa Pracownia oraz Szlak Tradycyjnego Rzemiosła zapraszają na WIELKI MARATON SZYCIA CZAPEK KRAKOWSKICH – tych tradycyjnych – czerwono-czarnych i tych upcyklingowych, inspirowanych krakuskami, wykonanych ze starych płaszczy i zasłon.
 
Od samego południa do późnego wieczora (12.00 – 20.00) w ŻyWej Pracowni przy ul. Celnej 5 czekać na Was będą rękodzielnicy i zaangażowane w projekt “Rzecz o krakusce” osoby z doświadczeniem bezdomności, pod okiem których będziecie mogli uszyć samodzielnie własne krakuski! Szablony w różnych rozmiarach i wełniane sukno już na Was czekają, przybywajcie śmiało…
 
A teraz odrobina logistyki. Wstęp do szycia czapek o każdej pełnej godzinie. Czas potrzebny na uszycie czapki to ok. 2 godziny. By uniknąć “korków” na warsztatach osoby chętne do uszycia czapek prosimy o ZGŁOSZENIA mejlowe na adres: krakuski@zywapracownia.pl i podanie godziny przewidywanego zjawienia się w pracowni. Na wspólne szycie zapraszamy małych i dużych mieszkańców Krakowa, dzieciaki do 8 roku życia zapraszamy w asyście rodziców, babć, cioć, wujków i starszego rodzeństwa.
 
Dzięki współfinansowaniu projektu “Rzecz o krakusce czyli warsztaty o stroju krakowskim dla Krakowiaków i Krakowianek” ze środków Miasta Krakowa wstęp na warsztaty BEZPŁATNY.
 
A jeśli z jakiegoś powodu nie możecie wpaść do ŻyWej na MARATON SZYCIA KRAKUSEK – możecie nam zlecić uszycie czapki. Wyślijcie zamówienie wraz z obwodem głowy na adres: krakuski@zywapracownia.pl Koszt czapki: 100 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczamy na działania z osobami wykluczonymi społecznie.
 
Wypatrujcie też instrukcji krok po kroku samodzielnego wykonania czapek krakowskich, które jeszcze przez 11 listopada opublikujemy na naszym fb i stronie www.zywapracownia.pl
 
Krakusie, zrób se krakuskę!