Otwarta pracownia ceramiki

Marzy Wam się przygoda z ceramiką, a może chcecie poznawać nowe techniki modelowania i zdobienia gliny, doskonalić swoje umiejętności i realizować własne projekty? ŻyWa Pracownia zaprasza tych całkiem małych i tych całkiem dużych, tych początkujących i całkiem już zaawansowanych na warsztaty ceramiczne w ramach OTWARTEJ PRACOWNI CERAMIKI.

Czekamy na Was we wtorkowe wieczory w godzinach 17.00-21.00.

Możecie przyjść:
✔ na godzinę (tę opcję wybierają rodzinki z dzieciakami, a także osoby znające techniki – kończące projekty z poprzednich zajęć lub realizujące małe, autorskie projekty),
✔ na dwie godziny (polecamy to wszystkim zaczynającym przygodę z gliną, wg nas to idealny moduł czasowy warsztatów, podczas którego swobodnie można wykonać konkretną pracę, np. ulepić miseczkę lub ją poszkliwić),
✔ na trzy, a nawet cztery godziny (to opcja dla kogoś kto nie lubi się spieszyć, ma ochotę twórczo poszaleć, wykonać większą pracę, więcej się nauczyć lub po prostu spędzić z gliną więcej czasu).

Warsztaty możecie zacząć o 17.00 lub dołączyć do nas trochę później. Dla lepszej organizacji spotkania prosimy wcześniej o informacje, o której planujecie się zjawić w pracowni.

Zapisy przyjmujemy jak zawsze najpóźniej do dnia poprzedzającego warsztaty mejlowo: warsztaty@zywapracownia.pl lub poprzez wiadomość na fb pracowni. Ilość miejsc ograniczona. Warsztaty odbywają się w przypadku zapisu min. 3 osób.

Koszt udziału w warsztatach to:
– 40 zł / każda godzina pracy 
W cenę wliczone wszystkie materiały (glina, szkliwa, angoby), wypał prac w piecu, pomoc instruktora oraz kawka/herbatka.

Warsztaty ceramiki skierowane są do dzieci od 4 roku życia, młodzieży, dorosłych i seniorów. Najmłodsze maluchy (4-7 lat) zapraszamy na spotkania w asyście rodziców, babć, dziadków, cioć, wujków lub starszego rodzeństwa. Lubimy rodzinne działania, więc gdy pracujecie w duecie nad jednym projektem – płacicie jak za jednego uczestnika 🙂

Wszystkie prace wykonywane na spotkaniach po wysuszeniu wypalane są w piecu i po ok. 2 tygodniach są gotowe do odbioru lub zdobienia różnymi technikami. Prace czekają w pracowni na odbiór przez 2 miesiące, następnie trafiają na aukcje charytatywne.

—————————————————————–

Biorąc udział w warsztatach w ŻyWej Pracowni wspierasz:
– przestrzeń wydarzeń artystycznych i kulturalnych,
– zaangażowane społecznie rzemiosło,
– działania edukacyjne skierowane do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym,
– dom inicjatyw jak Szwalnia Społeczna i Zupa na Plantach

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

WYPAŁ CERAMIKI

Wszystkie wykonane przez uczestników warsztatów prace wypalane są bezpłatnie. Istnieje także możliwość wypału rzeczy zrobionych poza naszą pracownią w piecu kręgowym 60 l (śr. 41cm, wys. 46cm) zgodnie z poniższym cennikiem:

Wypał na biskwit

  • prace o wymiarach do 10x10x10cm – 8zł
  • prace o wymiarach do 15x15x15cm – 20zł
  • przedmioty przekraczające te wymiary – wypał połowy pieca
  • cały piec – 90zł
  • pół pieca – 45zł

Wypał na ostro (ze szkliwem)

  • prace o wymiarach do 10x10x10cm – 12zł
  • prace o wymiarach do 15x15x15cm – 25zł
  • przedmioty przekraczające te wymiary –  wypał połowy pieca
  • cały piec – 120zł
  • pół pieca – 60zł

Rzeczy do wypału na biskwit należy dostarczyć do pracowni wysuszone, prace do wypału na ostro – odpowiednio odszkliwone (czyszczenie i bielenie półki po przyklejonym szkliwie – 50zł).