Dziady na Polanie

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie… co to będzie, gdzie to będzie?

W ostatnią niedzielę października (26.10) ŻyWa Pracownia
i Stowarzyszenie Obywatel Mama już po raz drugi zapraszają na plenerowe czytanie na role II części Dziadów A.Mickiewicza
w ogrodzie społecznym Poziomkowa Polana u zbiegu ulic Przedwiośnie i Spiskiej na Starym Podgórzu.

Spotkanie rozpoczniemy o godz. 17.30 w ŻyWej Pracowni na
ul. Bartosza 1, gdzie wspólnie przygotujemy lampiony do oświetlenia Polany i fragmenty plenerowej scenografii (słoiki, sznurki, tkaniny i stare firanki mile widziane). Ok. godz 19.00 wyruszymy z  lampionami z Kazimierza w stronę ul Przedwiośnie, gdzie godz. 19.30 rozpoczniemy czytanie na role DZIADÓW.

Chętni do czytania poszczególnych ról: Guślarz, Starzec, Aniołek, Głos, Widmo, Chór ptaków, Kruk, Sowa, Dziewczyna i Chór proszeni o kontakt poziomka@zywapracownia.pl

dziady na polanie_26_10_14-maly
POZIOMKOWA POLANIA – cześć dawnego sadu (11 arów) u zbiegu ul. Przedwiośnie i Spiskiej na Starym Podgórzu, którą dzięki rozpoczętej prawie 2 lata temu inicjatywie społecznej Akcja Poziomka udało się obronić przed zabudową. W miejscu tym, dzięki staraniom okolicznych mieszkańców i wolontariuszy z całego Krakowa powstaje ogród społeczny z plenerową przestrzenią działań twórczych.

DZIADY NA POLANIE – jedno z cyklu wydarzeń społeczno-kulturalno-edukacyjnych odbywających się w ramach projektu Jesień na Poziomkowej Polanie. Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.