Społeczny Warsztat Rowerowy Wrona i Kompany

?Społeczny warsztat rowerowy WRONA I KOMPANY z należytą starannością, kompetentnie i generalnie zajebiście dokonuje kompleksowych przeglądów, napraw i wskrzeszania z martwych nawet najgorzej rokujących trupów rowerowych co zaświadczają wszyscy rowerowi niszczyciele, którzy kiedykolwiek przewinęli się przez ŻyWą Pracownię, na czele z Głównym Zupowym Niszczycielem Rowerów – Haliną J.?

SPOŁECZNY WARSZTAT ROWEROWY – wspólny projekt przedsiębiorstwa społecznego Żywej Pracowni, Fundacji Zupa, inicjatywy społecznej Zupa na Plantach i Manufaktury Rowerowej cargo-bikes.pl – jest przestrzenią integracji i aktywizacji społecznej i zawodowej, gdzie osoby z różnych światów (rękodzielnicy, streetworkerzy i osoby z doświadczeniem bezdomności) spotykają się by wspólnie być, doświadczać i tworzyć.

Ekipa współtworząca warsztat ?WRONA I KOMPANY?, działająca pod opieką Adama Wrony (konstruktora, projektanta i wytwórcy, rzemieślnika, instruktora rękodzieła i animatora kultury, od lat współpracującego z osobami wykluczonymi społecznie):
–  naprawia rowery (stacjonarnie i mobilnie),
– buduje customowe rowery i rowery cargo,
– dzieli się swoimi umiejętnościami prowadząc warsztaty serwisowania rowerów,
– tworzy mobilne machiny, plenerowe instalacje czy elementy scenografii z wykorzystaniem części rowerowych
– projektuje i wykonuje upcyklingowe gadżety ze starych części rowerowych,
– prowadzi warsztaty rękodzielnicze dizajnu rowerowego oraz działania edukacyjne w zakresie zrównoważonej mobilności

JAK DZIAŁAMY? DAJEMY SZANSĘ NA NOWE ŻYCIE STARYM ROWEROM!

  • Pozyskujemy ze złomu i zbieramy od ludzi stare rowery oraz części rowerowe, by uczyć się na nich serwisowania
  • Zdobytym rowerom nadajemy nowe życie 
  • Jeśli rowerów nie da się naprawić – pozyskujemy z nich części do wykorzystania przy naprawach/składaniu nowych rowerów/na warsztatach
  • Elementy totalnie nieużyteczne oddajemy na złomowisko (zamieniamy je na pieniądze lub na inne rowery i części rowerowe)
  • Naprawione/zbudowane z części nowe rowery  przekazujemy potrzebującym lub sprzedajemy – zdobywając w ten sposób środki na dalsze działania warsztatu.

Całkowity dochód z działalności SPOŁECZNEGO WARSZTATU ROWEROWEGO ?Wrona i Kompany? przeznaczony jest na realizację projektu aktywizacji społecznej i zawodowej osób z doświadczeniem bezdomności.

Możesz śmiało wesprzeć działania warsztatu zostając naszym darczyńcom, jednorazowo lub cyklicznie wspierając nas finansowo, wpłacając dowolne kwoty na konto Żywej Pracowni 13 1140 2004 0000 3402 7955 1605, wpisując w tytule przelewu „Darowizna – aktywizacja społeczna i zawodowa osób z doświadczeniem bezdomności”.