Kto sieje ten zbiera

Nowy rok w ŻyWej Pracowni zaczynamy na zielono. W sobotę 9 stycznia nasza siedziba przy Lwowskiej 30 zamieni się w centrum miejskiej partyzantki. Po zeszłorocznych plenerowych akcjach w duchu guerilla gardening w ogrodzie społecznym Poziomkowa Polana i na krakowskich nieużytkach organizowanych we współpracy z  Ośrodkiem Działań Ekologicznych „Źródła” tym razem, zimową porą przenosimy się pod ciepły dach pracowni.

Od godz. 15.00 do 19.00 w pracowni odbywać się będą ZIMOWE “WARSZTATY OGRODOWE” LEPIENIA Z GLINY I NASION. Na spotkaniu wspólnie lepić będziemy bomby nasienne, z którymi wiosną wyruszymy w miasto!!! Warsztaty gościnnie poprowadzi Ben Lazar redaktor Permakultura.edu.pl, ogrodnik w Krakowskim Ogrodzie Społecznym, wędrowny nauczyciel permakultury dyplomowany w Indonezji w Bumi Langit Institute.

Warsztaty odbywające się w ramach cyklu społeczno-ekologiczno-kulturalnych wydarzeń Żywe Miasto organizowanego przez kolektyw ŻyWa Pracownia, są zarazem czwartą częścią kursu projektowania permakulturowego prowadzonego przez Bena.

———————————————————————–

Co mówi o warsztatach prowadzący?

10347092_10205144494994294_3377158294879840227_n

NAUCZYSZ SIĘ lepienia kulek nasiennych – starożytnej metody zasiewu – wprowadzonej ponownie przez Masanobu Fukuoka (japońskiego mistrza permakultury) spopularyzowanej później przez guerilla gardening.

O CO CHODZI? Chcemy nalepić jak najwięcej kulek nasiennych (seed pellets, seed balls), wysuszyć je i przechować do wiosny… W kwietniu wyjdziemy na spacer, na miasto, i rozrzucimy przygotowane kulki na mono-zielonych terenach… Chodzi o bioróżnorodność – jej poprawę – o re-introdukcję gatunków roślin ginących z naszego krajobrazu…

BAWIMY SIĘ W OGRODNICZĄ PARTYZANTKĘ 🙂 Zaczynamy od lepienia kulek… Przy okazji prac ręcznych będzie można dowiedzieć się więcej o nasionach, o roślinach, posłuchać o dokarmianiu ptaków, makrobiotyce… Przyjdź. Poznasz ludzi o podobnych zainteresowaniach 🙂 i wrażliwości

ZAPRASZAMY. Wstęp co łaska 30 złotych (może być mniej więcej ) dzieci nie płacą. Jeśli chcesz wziąć udział, proszę zgłoś obecność na stronie wydarzenia na facebooku.