Letnie warsztaty ceramiki

Czy tak jak i my stęskniliście się za brudzeniem się gliną? W wakacje zapraszamy Was na wspólną przygodę z ceramiką.

Wakacyjne warsztaty ceramiki odbywać się będą od początku lipca do końca września w czwartkowe wieczory, w dwóch grupach, w godz.: 17.00-19.00 i 19.30-21.30.

Stęsknionych za formą otwartej pracowni ceramiki i nielimitowanym czasem na działania zapraszamy do późniejszej grupy – na godz. 19.30. Jeśli ktoś będzie miał potrzebę pobawić się z gliną dłużej niż 2 godziny – spokojnie będzie można zostać w pracowni do późnego wieczora i działać 🙂

Pomiędzy grupami, ze względów bezpieczeństwa, będziemy robić małą przerwę na porządki i odkażanie stanowisk pracy. Pracować będziemy w kameralnych grupach – do 8 osób.

Zapisy przyjmujemy najpóźniej do dnia poprzedzającego warsztaty mejlowo: ceramika@zywapracownia.pl. Bardzo prosimy o podanie daty i godziny rozpoczynania się warsztatów, na które chcecie się zapisać. Warsztaty odbywają się w przypadku zapisu min. 3 osób.

Koszt udziału w warsztatach to:
– 80 zł / dwugodzinne warsztaty
– 35zł / każda kolejna rozpoczęta godzina
W cenę wliczone wszystkie materiały (glina, szkliwa, angoby), wypał prac w piecu, pomoc instruktora oraz kawka/herbatka.

Wszystkie prace wykonywane na spotkaniach po wysuszeniu wypalane są w piecu i po ok. 2 tygodniach są gotowe do odbioru lub zdobienia różnymi technikami. Prace czekają w pracowni na odbiór przez 2 miesiące, następnie trafiają na aukcje charytatywne.

Biorąc udział w warsztatach w Żywej Pracowni wspierasz:

  • zaangażowane społecznie dizajn i rzemiosło,
  • przestrzeń wydarzeń artystycznych i kulturalnych,
  • dom takich inicjatyw jak Szwalnia Społeczna, Zupa na Plantach i Mobilna Biblioteka dla Bezdomnych.

Jako podmiot ekonomii społecznej całkowity dochód z warsztatów przeznaczamy na działalność pożytku publicznego Żywej Pracowni – działania z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym.