Żywe meble miejskie w ramach Budżetu Obywatelskiego

Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie i kolektyw ŻyWa Pracowniazapraszają mieszkańców Dzielnica III Prądnik Czerwony oraz Dzielnica IV Prądnik Biały oraz wszystkich mieszkańców Krakowa do udziału w otwartych warsztatach żywej architektury i wspólnego projektowania i budowania żywych mebli miejskich – zielonych ławeczek i wiklinowej altany.

Warsztaty odbywać się będą przez dwa pierwsze weekendy kwietnia w ramach projektów “Zielone ławeczki na osiedlach bis” oraz „Zielony Zakątek – wspólnie rewitalizujemy przestrzeń zieloną poprzez tworzenie ławek i altany z żywej wierzby” realizowanych w ramach Budżet obywatelski miasta Krakowa.

Harmonogram działań:

SPOTKANIE ORGANIZACYJNE I WARSZTATY PROJEKTOWE, podczas których dowiemy się czym jest żywa architektura, co można wybudować w parkach i ogrodach z wierzbowych gałęzi i jak wykorzystać to w przestrzeniach naszego miasta. W części warsztatowej wspólnie zaprojektujemy 6 zielonych ławeczek i wiklinową altanę oraz zastanowimy się nad przestrzeniami między blokami na osiedlach Prądnik Biały i Prądnik Czerwony.

– DZIELNICA III – 1 kwietnia, godz. 18.00, Szkoła Podstawowa nr 64 przy ul. Sadzawki 1
– DZIELNICA IV – 8 kwietnia, godz. 18.00, Zespół Szkół nr 5 przy ul. Józefa Mackiewicza 15

PLENEROWE WARSZTATY ŻYWEJ ARCHITEKTURY, podczas których wykorzystując niesamowite właściwości wierzby – jej elastyczność, zdolność do adaptacji, łatwość ukorzeniania się – wykonamy zielone konstrukcje, które już w pierwszym sezonie ożyją, wypuszczą liście i gałęzie, tworząc zielone obiekty plenerowe o niezmiernie ciekawej formie i fakturze.

– DZIELNICA III – 2-3 kwietnia, godz. 9.00 – 18.00
– DZIELNICA IV 9-10 kwietnia, godz. 9.00 – 18.00
UWAGA!!! Z powodu niesprzyjającej pogody ZMIANA TERMINU: na Prądniku Białym budujemy 15 kwietnia w godz. 12.00-18.00

LOKALIZACJE DZIAŁAŃ:

100_2 kwietnia

100_3 kwietnia

100_9-10 kwietnia

Kontynuacją projektu będą majowe działania, w ramach których wspólnie zaprojektujemy i założymy ogródki sąsiedzkie z kwiatowymi rabatami w pobliżu zielonych ławeczek.

Warsztaty prowadzić będą architekci krajobrazu, ogrodnicy, wikliniarze i animatorzy kultury z kolektywu ŻyWa Pracownia działającego na styku rzemiosła, architektury, designu i miejskiego ogrodnictwa, angażującego się w projekty społeczno-kulturalno-ekologiczne we współpracy z lokalną społecznością, instytucjami kultury, organizacjami pozarządowymi i samorządami.

Wszystkich chcących dowiedzieć się więcej o warsztatach prosimy o kontakt z koordynatorką działań – Magdaleną Żyłką z ŻyWej Pracowni: magda@zywapracownia.pl lub 508237287.

Więcej o żywej architekturze w wykonaniu kolektywu ŻyWa Pracownia znajdziecie na stronie: htpps://zywapracownia.pl/zywa-architektura/