Międzykulturowe warsztaty rękodzielnicze

PL/UA

We wtorek 15 listopada, zaprosimy Was do Żywej na pierwsze warsztaty w ramach projektu Sąsiedzka Przestrzeń Spotkania, czyli cyklu międzypokoleniowych i międzykulturowych spotkań i warsztatów rękodzielniczych organizowanych w Żywej Pracowni w Krakowie w ramach zadania publicznego ?Wspieranie procesu rewitalizacji ? SĄSIEDZKIE INNOWACJE?

Spotkanie w ramach międzykulturowych warsztatów poświęcone będzie LALKOM W STROJACH KRAKOWSKICH!

Motaną lalkę można potraktować na różne sposoby – jako ochronny amulet, jako przedmiot obrzędowy, jako zabawkę a także – jako nośnik informacji – na przykład o tym jak ubierali się ludzie w czasach gdy była ona tworzona. Spróbujemy zatem cofnąć się w czasie o około 100 lat, przyjrzeć się odświętnym strojom noszonym przez mieszkańców ówczesnych wsi podkrakowskich, a następnie odwzorować je na naszej laleczce – oczywiście dokonując pewnych uproszczeń. Do wyboru będzie postać męska lub żeńska. Wszelkie materiały potrzebne do zrobienia lalki będą dostępne na miejscu, w tym również mini czapeczki krakuski!

Międzykulturowe warsztaty rękodzielnicze
WTORKI
16.30-18.30 – warsztaty rodzinne
19.00-22.00 – warsztaty dla dorosłych
Wstęp bezpłatny. Zapisy: warsztaty@zywapracownia.pl

Wydarzenie jest dostępne dla osób posługujących się językiem ukraińskim.
Jeśli masz jakieś szczególne potrzeby związane z udziałem w warsztatach, napisz nam o nich w wiadomości e-mail i zgłoszeniu. Staramy się zadbać o komfortowe uczestnictwo w spotkaniach wszystkich chętnych.

Zobaczcie co zaplanowaliśmy dla Was na kolejne wtorkowe warsztaty:
?? Kwiaty z krakowskich gorsetów – haft płaski dla początkujących (22.11)
?? Korale chlebowe (29.11)
?? Zabawki z Warsztatów Krakowskich (6.12)
?? Pająki krystaliczne ze słomy (13.12)
?? Ozdoby świąteczne z papieru według wzorów z przełomu XIX i XX wieku (20.12)

Dodatkowo, w ostatnią sobotę przed świętami – 17 grudnia, zaprosimy Was do Żywej na całodniowe warsztaty dekoracji świątecznych ze słomy, które poprowadzą wspólnie twórczynie i twórcy z Polski i Ukrainy. Pod ich okiem będziecie się mogli nauczyć robić słomiane gwiazdki, koziołki i ptaszki. Na najmłodszych przez cały dzień czekać będzie stanowisko robienia mini pająków żyrandolowych i łańcuchów ze słomy i kolorowego papieru.
?? Gwiazdki z słomy (12.00-15.00)
?? Słomiane koziołki i ptaszki (16.00-19.00)

Zadania publiczne ?Wspieranie procesu rewitalizacji ? SĄSIEDZKIE INNOWACJE ? Sąsiedzka Przestrzeń Spotkania? jest współfinansowane ze środków Miasta Krakowa.