Na zimnej Zośki

15 maja – ZIMNA ZOŚKA – “zjawisko klimatyczne charakterystyczne dla środkowej Europy, kiedy w połowie maja, po okresie utrzymywania się wyżu barycznego nad Środkową i Wschodnią Europą (w tym nad Polską) następuje zmiana cyrkulacji atmosferycznej i przy słabnącym wyżu zaczyna napływać zimne powietrze z obszarów polarnych. Według przysłów i obserwacji ludowych ten okres to ostatni dzień wiosennych przymrozków…”

Kolektyw ŻyWa Pracownia zaprasza w niedzielę 15 maja na ZOŚKOWE popołudnie w Ogrodzie społecznym Poziomkowa Polana – warsztaty ogrodniczo-majsterkowe, wspólne sadzenie i sianie na polanie i miłe piknikowanie.

Od godz. 15.00 zapraszamy na twórcze warsztaty rodzinne – BUDUJEMY ZAMEK NA POLANIE oraz wspólne sadzenie pomidorów i papryczek na poziomkowych grządkach i wielkie sianie kwiatów, warzyw i ziół na polanie.

Około godz. 16.00 rozpoczną się WARSZTATY ŻYWEJ ARCHITEKTURY inauguraujące działania w ramach projektu “Ogrody w pionie tylko na Poziomie! – tworzymy zielone ściany w Ogrodzie społecznym Poziomkowa Polana”, podczas których posadzimy i wypleciemy wierzbowe płoty wydzielające przestrzenie ogrodu i częsciowo przesłaniające blaszane ogrodzenie sąsiadującej z Poziomkową Polaną budowy. Projekt dofinansowany ze środków programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.
#fiomałopolskalokalnie #małopolska

Przybywajcie mali i duzi, bierzcie ze sobą rodzinki, przyjaciół, sąsiadów, koce piknikowe i doskonałe nastroje… NA ZIMNEJ ZOŚKI PRZY POGODZIE – SPĘDŹCIE Z NAMI NIEDZIELĘ W POZIOMKOWYM OGRODZIE!!! 🙂