Niezwyczajny OGRÓD ZABAW

Czy wszystkie place zabaw muszą być takie same? O jakim placu zabaw marzą dzieci? Czego brakuje najbardziej mieszkańcom dzielnicy Kazimierz?

Odpowiedzią na te pytania jest OGRÓD ZABAW przy ul. Piekarskiej, tworzony w ramach wspólnych działań Muzeum Etnograficznego w Krakowie i Centrum Profilaktyki i Edukacji Społecznej Parasol (Rakowicka 10)oraz dzieci z dzielnicy Kazimierz.

OGRÓD ZABAW to kilkadziesiąt metrów kwadratowych zielonej przestrzeni zachęcającej do odpoczynku, nieskrępowanej zabawy i spotkania z sąsiadami. Proste materiały, rozrysowane na chodniku gry podwórkowe oraz planowana na wiosnę rewitalizacja zieleni staną się przestrzenią działań, eksperymentów i spotkań.

Miejsce to jest efektem pracy i zaangażowania wielu środowisk. Punktem wyjścia były pomysły dzieci oraz opinie i refleksje mieszkańców Kazimierza zebrane w trakcie wywiadów i ankiet. Projekt nie powstałby, gdyby nie wsparcie i współpraca z instytucjami miejskimi jak i lokalnymi. Szczególnie dziękujemy za wsparcie Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, Żywa Pracownia, Miejskie Sporty w Krakowie, Pracownia k.. oraz wolontariuszom i wolontariuszkom.

7 listopada, zapraszamy na uroczyste otwarcie Ogrodu połączone z wspólnym wykonywaniem najtrudniejszego elementu – żywych szałasów wierzbowych. Na wszystkich czekać będą wspólne gry i zabawy z animatorami, warsztaty z żonglerki i puszczania wielkich baniek oraz rodzinny piknik.

HARMONOGRAM OTWARCIA:

11.00 – 11.15 – Rozpoczęcie oraz powitanie gości
11.15 – 15.00 – Warsztaty z budowania wiklinowych szałasów z ŻyWą Pracownią
12.00 – 15.00 – Gry, zabawy i warsztaty dla dzieci oraz piknik dla rodzin

Projekt realizowany w ramach Programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.