Wernisaż wystawy Obrus/Obraz Krakowian

Przez całą jesień ŻyWa Pracownia wraz zespołem Szwalni Społecznej współtworzonej przez rękodzielników osoby zagrożone wykluczeniem społecznym wędrowała po Krakowie, by wspólnie z przedstawicielami bardzo różnych grup mieszkańców naszego miasta tworzyć haftowaną opowieść o stole jako przestrzeni spotkania.

W ramach projektu “Obrus/Obraz Krakowian” odbyły się warsztaty zdobienia tkanin, podczas których wraz z pięcioma grupami (migrantkami mieszkającymi w Krakowie, osobami z doświadczeniem bezdomności, seniorkami, młodzieżą i dorosłymi osobami z zespołem Downa oraz mamami z dzieciakami) zaprojektowaliśmy i stworzyliśmy unikatowe obrusy opowiadające ich historię.

Przez cały ten czas, podczas wydarzeń społeczno-kulturalnych w Krakowie, powstawał także ogromny OBRUS do współtworzenia którego włączyło się ponad 300 osób!

Nadeszła pora by ujrzał je świat!

W czwartek 19 grudnia zapraszamy Was na wernisaż wystawy wielkoskalowych tkanin, które wykonane zostały w ramach projektu “Obrus/Obraz Krakowian”.

Tego wieczoru chcemy zatrzymać się na chwilę przedświątecznej gonitwie, ubrać razem ŻyWą choinkę, zjeść ciacho i napić się rozgrzewającej herbaty z owocami. Tego wieczoru chcemy spędzić czas przy wspólnym stole – naszej przestrzeni spotkania.

Projekt Obrus/Obraz Krakowian wydarzył się w ramach miłej współpracy Fundacja Od Kultury, ŻyWej Pracowni i inicjatywy społecznej Zupa na Plantach oraz kilku innych krakowskich organizacji (Fundacja One World – One Heart, Fundacja Zupa, Fundacja ANMA, Fundacja Polekont – Istota Przywiązania, Warsztat Terapii Zajęciowej Basztowa 3) oraz dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Krakowa w ramach zadania “Wzbogacenie oferty kulturalnej miasta – wydarzenia kulturalne i artystyczne: edukacja kulturowa” w priorytecie Kraków Europejską Stolicą Kultury Kulinarnej. Za wsparcie dziękujemy także HEVRE i Kiermash.

Bez Was wszystkich nie wydarzyłoby się to, co się wydarzyło! ♥