Wierzbowa przestrzeń dla dzieciaków

Żywa architektura to idealne rozwiązanie aranżacji przestrzeni dla dzieci. Struktury utworzone z posadzonych w ziemi wierzbowych gałęzi – altanki, pawilony, ławki, tunele, ogrodzenia, przegrody do podglądania ptaków, wiklinowe zakątki, „bazy” i kryjówki… – już w pierwszym sezonie wypuszczając liście, tworzą niezmiernie ciekawe, żywe, zielone, rosnące i wciąż zmieniające się elementy dziecięcych ogrodów i naturalnych placów zabaw.

W kwietniu i maju 2013 roku  mieliśmy przyjemność zaprojektować i stworzyć na terenie przedszkola integracyjnego w Bielsko-Białej wierzbowy pawilon pełniący funkcję żywej, plenerowej przestrzeni działań edukacyjnych. Konstrukcja o ponad 8 m średnicy wykonana została z wiązek witek Wierzby wiciowej Salix viminalis. Sterasowane skarpy wzniesienia, na którym usytuowany jest pawilon, zostały zabezpieczone wierzbowym płotem faszynowym o łącznej długości ponad 150m.

Ależ to była przygoda!!! Wspaniały dream team architektów i wikliniarzy z ŻyWej Pracowni – Gosia, Magda, Adam, Arek i Bernard – jak zwykle stanął na wysokości zadania mierząc się z szalonym, niezwykle ciekawym projektem.

Wierzbowa przestrzeń dla dzieciaków w przedszkolu w Bielsku
37 pozycja/e « z 2 »