Otwarta pracownia ceramiki

Marzy Wam się przygoda z ceramiką, a może chcecie poznawać nowe techniki modelowania i zdobienia gliny, doskonalić swoje umiejętności i realizować własne projekty? ŻyWa Pracownia zaprasza tych całkiem małych i tych całkiem dużych na warsztaty ceramiczne w ramach OTWARTEJ PRACOWNI.

Czekamy na Was we wtorkowe wieczory w godzinach 17.00-21.00.

Możecie przyjść:
✔ na godzinę (tę opcję wybierają rodzinki z dzieciakami, a także osoby znające techniki – kończące projekty z poprzednich zajęć lub realizujące małe, autorskie projekty),
✔ na dwie godziny (polecamy to wszystkim zaczynającym przygodę z gliną, wg nas to idealny moduł czasowy warsztatów, podczas którego swobodnie można wykonać konkretną pracę, np. ulepić miseczkę lub ją poszkliwić),
✔ na trzy, a nawet cztery godziny (to opcja dla kogoś kto nie lubi się spieszyć, ma ochotę twórczo poszaleć, wykonać większą pracę, więcej się nauczyć lub po prostu spędzić z gliną więcej czasu).

Warsztaty możecie zacząć o 17.00 lub dołączyć do nas trochę później. Dla lepszej organizacji spotkania prosimy wcześniej o informacje, o której planujecie się zjawić w pracowni.

✉ Zapisy przyjmujemy jak zawsze najpóźniej do dnia poprzedzającego warsztaty mejlowo: warsztaty@zywapracownia.pl lub poprzez wiadomość na fb pracowni. Ilość miejsc ograniczona. Warsztaty odbywają się w przypadku zapisu min. 3 osób.

Koszt udziału w warsztatach to:
– 35 zł / każda godzina pracy (osoby dorosłe)
– 30 zł / każda godzina pracy (dzieci, ich opiekunowie, seniorzy)
W cenę wliczone wszystkie materiały (glina, szkliwa, angoby), wypał prac w piecu, pomoc instruktora oraz kawka/herbatka.
Zniżki na warsztaty przy zakupie karnetów na 10/15 godzin.

Warsztaty ceramiki skierowane są do dzieci od 4 roku życia, młodzieży, dorosłych i seniorów. Najmłodsze maluchy (4-7 lat) zapraszamy na spotkania w asyście rodziców, babć, dziadków, cioć, wujków lub starszego rodzeństwa. Lubimy rodzinne działania, więc gdy pracujecie w duecie nad jednym projektem – płacicie jak za jednego uczestnika 🙂

Wszystkie prace wykonywane na spotkaniach po wysuszeniu wypalane są w piecu i po ok. 2 tygodniach są gotowe do odbioru lub zdobienia różnymi technikami. Prace czekają w pracowni na odbiór przez 2 miesiące, następnie trafiają na aukcje charytatywne.

—————————————————————–

Biorąc udział w warsztatach w ŻyWej Pracowni wspierasz:
– przestrzeń wydarzeń artystycznych i kulturalnych,
– zaangażowane społecznie rzemiosło,
– działania edukacyjne skierowane do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym,
– dom inicjatyw jak Szwalnia Społeczna i Zupa na Plantach

—————————————————————–

Ceramika
12pozycja

WYPAŁ CERAMIKI

Wszystkie wykonane przez uczestników warsztatów prace wypalane są bezpłatnie. Istnieje także możliwość wypału rzeczy zrobionych poza naszą pracownią w piecu kręgowym 60 l (śr. 41cm, wys. 46cm) zgodnie z poniższym cennikiem:

Wypał na biskwit

  • prace o wymiarach do 10x10x10cm – 8zł
  • prace o wymiarach do 15x15x15cm – 20zł
  • przedmioty przekraczające te wymiary – wypał połowy pieca
  • cały piec – 90zł
  • pół pieca – 45zł

Wypał na ostro (ze szkliwem)

  • prace o wymiarach do 10x10x10cm – 12zł
  • prace o wymiarach do 15x15x15cm – 25zł
  • przedmioty przekraczające te wymiary –  wypał połowy pieca
  • cały piec – 120zł
  • pół pieca – 60zł

Rzeczy do wypału na biskwit należy dostarczyć do pracowni wysuszone, prace do wypału na ostro – odpowiednio odszkliwone (czyszczenie i bielenie półki po przyklejonym szkliwie – 50zł).

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz