Obrus/Obraz Krakowian na 3 urodzinach Zupy na Plantach

W sobotę 30 listopada chodźcie z nami do HEVRE świętować 3 urodziny Zupa na Plantach!

Sami nie wiemy, kiedy to się wydarzyło… ale tak!!!! To już tyle czasu minęło od kiedy w ŻyWej Pracowni tydzień w tydzień gotujemy pyszną zupę i wychodzimy z nią wraz z wolontariuszami na spotkanie z osobami mieszkającymi na ulicach naszego miasta.

Z tej okazji wraz z zespołem Szwalni Społecznej współtworzonej przez rękodzielników i osoby z doświadczeniem bezdomności i niepełnosprawnościami zaprosimy Was na towarzyszące imprezie urodzinowej warsztaty tekstylne i zdobienia tkanin techniką sitoduku współprowadzone przez naszych przyjaciół – osoby z doświadczeniem bezdomności z wrocławskiej pracowni MiserArt – strefa kreatywna w labiryncie wykluczenia. Przynoście koszulki, torby, bluzy, fartuchy i wszystko to, na czym chcecie mieć nadrukowane logo ZUPY i inne cuda…

Ale to nie wszystko! Przez cały dzień zapraszać Was będziemy także do dodawania kawałka siebie do “WSPÓLNEGO STOŁU” – wielkoskalowego obrusu, który wędrując po Krakowie haftujemy wspólnie z różnymi grupami społecznymi (m.in. migrantami, seniorami, osobami z niepełnosprawnościami, matkami z dziećmi) tworząc opowieść o stole jako przestrzeni spotkania.

Ten oraz pięć innych obrusów ( w tym jeden tworzony m.in. z osobami z doświadczeniem bezdomności pt. Czym jest dla Ciebie dom), zaprezentowany zostanie w grudniu na wystawie podsumowującej projekt, której towarzyszyć będą warsztaty haftów zaangażowanych społecznie. Wszystko to w ramach projektu Obrus/Obraz Krakowian realizowanego we współpracy z Fundacja Od Kultury dzięki wsparciu finansowemu Miasta Krakowa.

Co jeszcze wydarzy się w sobotę w HEVRE? Zajrzyjcie koniecznie na wydarzenie 3. urodziny Zupy na Plantach i bądźcie tego dnia z nami.

Będzie nam niezmiernie miło świętować z Wami przy zupowym, WSPÓLNYM STOLE.