Warsztaty serwisowania i dizajnu rowerowego – 16-20.09

SPOŁECZNY WARSZTAT ROWEROWY – wspólna inicjatywa ekipy Fundacji Zupa, Żywej Pracowni i inicjatywy Zupa na Plantach – to przestrzeń gdzie osoby z różnych światów (rękodzielnicy, streetworkerzy i osoby z doświadczeniem bezdomności) spotykają się by wspólnie być, doświadczać i tworzyć. 

Dzięki wsparciu z projektu FIO Małopolska Lokalnie na przełomie sierpnia i września zaprosiliśmy do współpracy 3 panów z doświadczeniem bezdomności, którzy w ramach warsztatów aktywizacji społecznej i zawodowej pod okiem Adama (naszego wytwórcy, mechanika i rękodzielnika), zgłębiali tajniki budowy i naprawiania rowerów. Teraz nadszedł moment na dzielenie się zdobytymi umiejętnościami z Wami i zaproszenie Was do naszego warsztatu 🙂

W dniach 16 – 20 września, w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 2020, zapraszamy Was do Żywej Pracowni przy ul. Celnej 5 (siedziby inicjatywy Zupa na Plantach, gdzie swój dom znalazł także nasz Społeczny Warsztat Rowerowy), na otwarte warsztaty serwisowania rowerów dla małych i dużych oraz na warsztaty upcyklingowego dizajnu rowerowego. 

W środowy wieczór i sobotnie przedpołudnie oddamy Wam do dyspozycji 5 stanowisk do serwisowania rowerów, gdzie udzielimy Wam wskazówek jak dokonać napraw, jak korzystać z narzędzi i jak dbać o rower. Nie naprawimy rowerów za Was, ale podpowiemy co zrobić, gdzie dokręcić lub odkręcić. W warsztacie czekać na Was będą zestawy wszystkich niezbędnych narzędzi, smary oraz środki do mycia i konserwacji rowerów. Mali i duzi uczestnicy warsztatów dowiedzą się jak wykonać poszczególne działania ogólnego przeglądu rowerowego (m.in. regulacji hamulców i przerzutek, konserwacji i smarowania łańcucha, czy naklejania łatek na dętki). Pod okiem prowadzących warsztaty będą mogli samodzielnie krok po kroku dokonać przeglądu własnych rowerów.

W piątek i w niedzielę, łącząc siły ekip naszego Warsztatu Rowerowego i Szwalni Społecznej, zaprosimy Was na warsztaty rękodzielnicze dizajnu rowerowego, podczas których będziecie mogli zaprojektować i wykonać dekoracyjne i użytkowe gadżety (typu portfele, podkładki, czy elementy biżuterii) wykonane z „odpadów” z warsztatu rowerowego – popękanych dętek, czy starych szprych i łańcuchów. 

WARSZTATY SERWISOWANIA ROWERÓW

16 września | ŚRODA
17.00-19.00 | rodziny (8+)
19.30-21.30 | dorośli

19 września | SOBOTA
11.00-13.00 | rodziny (8+)
14.00-16.00 | dorośli

WARSZTATY UPCYKLINGOWEGO DIZAJNU ROWEROWEGO
18 września | PIĄTEK, 18.00-21.00
20 września | NIEDZIELA, 10.00-13.00

ZAPISY: rower@zywapracownia.pl
Ilość miejsc ograniczona. Wstęp BEZPŁATNY.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020, Miasto Kraków oraz Powiat Oświęcimski. Partnerem projektu jest Województwo Małopolskie. Operatorem projektu FIO Małopolska Lokalnie jest Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych.